Start

Kórnicka Biała Dama w kwiatach_

 Przepraszamy, ale moduł  "Napisz do nas" w tej chwili nie działa poprawnie.

  Prosimy o kontakt na priv:    wawalmalpao2.pl

 Kwitnący KórnikMaturalno - egzaminacyjna gorączka młodego pokolenia skutecznie odwleka tegoroczne otwarcie naszego rowerowego sezonu wycieczkowego. Pogoda też nie chce sprzyjać. To już drugi tydzień, kiedy próbujemy wybrać się na rowerach do Kórnika. W zeszłym tygodniu z nieba rzucało żabami, dzisiaj też nie wygląda ciekawie. Od rana przelotne opady :( .

W końcu około godz. 14.00 przejaśnia się, więc szybko pakujemy najpotrzebniejsze rzeczy i wskakujemy na siodełka. Przemko tym razem zostaje w domu, ma egzaminy wstępne do szkoły muzycznej, woli czas poświęcić na naukę i ćwiczenie na instrumencie.

Wybieramy taką trasę, żeby jechało się wygodnie. Najpierw R-9 do Puszczykowa, następnie szlakiem "Pierścień Poznania" do Kórnika. Z Puszczykowa przez Niwkę, most na Warcie do Rogalinka jedzie się sprawnie i szybko, choć chmury deszczowe przez cały czas wiszą nad naszymi głowami. Podjazd do Rogalina trochę zwalnia nasz zapał, ale takie podjazdy nie są dla nas przeszkodą. W Rogalinie skręcamy, żeby podziwiać Pałac po remoncie. Czas i wiszące nad nami deszczowe chmury poganiają, więc ruszamy dalej, gdyż naszym celem jest tym razem arboretum w Kórniku.

Czytaj całość: Kórnicka Biała Dama w kwiatach

Morawy 2016

JEDEME NA MORAVU

 JEDEME NA MORAVU

 W tym roku nasze plany rowerowe to Czeskie Morawy - Słowiańska Toskania. Pragniemy powłóczyć się po wąskich uliczkach historycznych miast, poznać przepiękne zamki i pałace oraz piękno natury Moraw. Mamy ochotę sprawdzić się w terenie górzystym naszych sąsiadów.

Do Cieszyna dojedziemy pociągiem, żeby przekroczyć granicę polsko - czeską i skierować się szlakiem rowerowym do Ołomuńca. Następnie skierujemy się wzdłuż "Kanału Baty" ścieżką rowerową prowadzącą wzdłuż zabytkowej drogi wodnej. Trasa ta łączy miasta Kromeriż i Hodonín, liczy 56 km długości i szczyci się 13 śluzami oraz 23 mostami. Z Hodonina skierujemy nasze kroki, a raczej kółka do Brna. W Brnie jeden dzień przeznaczymy na zwiedzanie zabytków i jeden koniecznie na zwiedzanie jaskiń krasu morawskiego. Ostatnim i jednym z najstarszych, miast morawskich na naszej trasie będzie........

Czytaj całość: Nasze plany

 

W poszukiwaniu miejsc magicznych.

Wyprawa rowerowa LitwaWyruszaliśmy, by poszukiwać zaklętego w kapliczkach czasu, miejsc związanych z mitologią, okruchów przeszłości… Tymczasem w naszej wędrówce odnaleźliśmy inną magię – ludzkiej życzliwości i niezwykłych spotkań w wyjątkowych miejscach.

W piątek przez panujący w domu Wyprawa rowerowa Litwarozgardiasz pakowania przebija się daleki głos z Litwy. Ucieleśnia nasze marzenia i zawiesza je w powietrzu, którego temperatura sięga 38°C w cieniu. Pakujemy się powoli, ale sprawnie – to już nie pierwsza nasza wyprawa.

W nocy upał tak nie doskwiera i jedzie się nieźle - towarzyszy nam audiobook Grzędowicza. Stajemy około trzeciej nad ranem, próbujemy zasnąć. W samochodzie jest duszno nawet przy uchylonych oknach. Pogryzieni przez komary budzimy się wielokrotnie, by około szóstej wyruszyć do Suwałk, gdzie czeka nas przymusowy postój.

Czytaj całość: Wakacyjna Litwa 2015

 

Dodatkowe informacje