Z Gdańska do Warszawy wygodnie i bezpiecznie, czyli jak zorganizować weekend w stolicy?

Nie tylko Warszawiacy chętnie korzystają z bliskości Pomorza i wybierają Trójmiasto na cel swoich weekendowych wypadów. Działa to także w drugą stronę. Mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopoty są z kolei spragnieni stolicy i specyfiki jej życia. Należysz do drugiej grupy? Najlepiej zrobisz, gdy wypożyczysz auto na kilometry. Gdańsk to miasto, w którym działa kilka renomowanych wypożyczalni. Jakie są warunki wynajmu?

Warszawa jako cel weekendowy – dlaczego warto?

Warszawę warto odwiedzić nie tylko ze względu na jej status jako stolicy państwa. To miasto po brzegi wypełnione kultowymi zabytkami z różnych epok i śladami trudnej wojennej historii. Weekendowa eksploracja Warszawy to naprawdę intensywna wycieczka po najważniejszych punktach na jej mapie.

Począwszy od fantastycznej starówki z Zamkiem Królewskim w centrum, przez kluczowe miejsca II wojny światowej i powstania warszawskiego, aż po letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie – z pewnością zechcesz tu wrócić po więcej!

Jak najlepiej dotrzeć do stolicy?

Choć między Gdańskiem a Warszawą zadbano o dobre połączenia kolejowe, większą niezależność zyskasz, wynajmując auto na kilometry. Gdańsk to miasto, w którym znajduje się kilku operatorów oferujących takie usługi. Poruszanie się wypożyczonym samochodem to także komfort na miejscu – poszczególne zabytki mogą być od siebie znacznie oddalone, ponieważ Warszawa to naprawdę rozległy teren.

Warto także pamiętać, że samochody z wynajmu są często zwolnione z opłat w strefie płatnego parkowania. Tak jest np. w Panek CS. Nie musisz więc szukać drobnych, parkometru czy instalować specjalnej aplikacji – to znaczna oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Na terenie Warszawy może zdarzyć się wiele sytuacji, szczególnie na drodze. Samochody na wynajem są przeważnie ubezpieczone – przynajmniej w podstawowym zakresie (OC).

Inną ciekawą opcją jest krótki lot samolotem z Gdańska do Warszawy – po wylądowaniu na Okęciu masz możliwość wynajęcia auta na kilometry w tamtejszym oddziale jednej z wypożyczalni. Czy nie jest miło mieć wszystko pod ręką?

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.