Bułgaria – hit na lato 2023 – poznaj najpopularniejsze regiony!

Chcesz spędzić wczasy nad ciepłym, cudownym Morzem Czarnym? Nocować w ekskluzywnym hotelu z widokiem na wybrzeże? Podziwiać wspaniałe zachody słońca i słuchać szumu morskich fal? Zwiedzać atrakcje Nessebaru, Warny i Burgas? Jeśli tak, to zaplanuj wakacje w słonecznej Bułgarii.

Bułgaria. Niezapomniane wczasy nad Morzem Czarnym

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego od lat należy do najpopularniejszych destynacji wczasowych w Polsce. Największą zaletą jest umiarkowany ciepły klimat. W wakacyjne miesiące temperatura osiąga w dzień 28-30°C a temperatura wody ok. 25°C. Jest zatem bardzo ciepło, ale z reguły bez męczących upałów.

Pogoda sprzyja zarówno wypoczynkowi na plaży, jak i zwiedzaniu atrakcji, których w Bułgarii nie brakuje. Takie miejsca, jak Stare Miasto w Nessebarze czy Rezerwat Przyrody Ropotamo, zawsze robią niesamowite wrażenie na turystach. Podobnie, jak świetna infrastruktura wypoczynkowa – hotele all inclusive, plaże z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym, a w pobliżu cudowne dzikie zatoczki i klifowe wybrzeża ze wspaniałą panoramą. Takich fascynujących miejsc jest tu wiele, wszak długość bułgarskiego wybrzeża wynosi aż 370 km.

Kolejna zaleta to dość bliska odległość od Polski. Lot samolotem z Warszawy do Burgas lub Warny trwa nieco ponad 2 godziny. Podróż samochodem lub autokarem trwa około 21 godzin.

Złote Piaski i Słoneczny Brzeg – najpopularniejsze bułgarskie kurorty

Najpopularniejsze bułgarskie kurorty to Złote Piaski niedaleko Warny i Słoneczny Brzeg koło Nessebaru. Miasta te słyną z luksusowych ośrodków wczasowych, komfortowych i klimatycznych hoteli dla rodzin, a także z regionalnych restauracji i wielu dyskotek, gdzie zabawa trwa do białego rana.

Będąc w Słonecznym Brzegu, warto zwiedzić wpisaną na listę UNESCO Starówkę w Nessebarze, popłynąć w rejs statkiem turystycznym po rzece Ropotamo i zobaczyć port jachtowy Marina Denevi w miasteczku Sweti Włas.

Złote Piaski leżą w odległości 17 km od Warny. Słyną z zadrzewionej nadmorskiej promenady, parków miejskich i szerokiej, piaszczystej plaży. Najciekawsze miejsca w pobliżu, to: wykuty w skale średniowieczny klasztor Aładża, Park Przyrody Złote Piaski oraz atrakcje Warny, w tym zabytkowy kompleks rzymskich łaźni i port morski.

Poznaj inne nadmorskie miasta w Bułgarii

Nie przepadasz za gwarnymi i zatłoczonymi kurortami? Na wybrzeżu Bułgarii jest również kilka mniejszych, ale klimatycznych miejscowości, dobrze przygotowanych na przyjęcie turystów. Spójrz, gdzie warto zaplanować wczasy i co zobaczyć w okolicy nadmorskich miasteczek wczasowych:

  • Primorsko słynie z ciepłego klimatu i ciepłej wody oraz malowniczego położenia na cyplu pomiędzy dwoma zatokami. Turystów przyciągają 4 wspaniałe plaże, kameralne porty jachtowe, nadmorska promenada, a także wodny park rozrywki Akva Planet i pobliski Rezerwat Przyrody Ropotamo.
  • Sozopol leży w odległości 35 km na południe od Burgas. Zachwyca tradycyjną drewnianą zabudową oraz urokliwym położeniem na skalnym klifie. Sozopol ma też 2 cudowne plaże, w tym słynną plażę Perla, a w okolicy także kilka innych kąpielisk. Miasteczko jest ośrodkiem sportów wodnych i centrum kulturowym regionu. W sezonie turystycznym organizowane są tu wystawy malarskie i fotograficzne, koncerty muzyczne i festiwale filmów.
  • Pomorie leży 18 km na północ od Burgas, na południowym brzegu jeziora Pomorie, oddzielonego od morza wąskim pasem mierzei. Miasto słynie z rodzinnych kompleksów wypoczynkowych ze strefą SPA & Wellness oraz długich, piaszczystych i żwirowych plaż. Najciekawsze atrakcje to klimatyczne centrum miasta, Sunset Aquapark oraz Muzeum Soli na obszarze solanek, pozyskujących sól z Morza Czarnego.

Wczasy w Bułgarii. Dlaczego warto pojechać z biurem podróży?

Jeśli chcesz beztrosko wypocząć, to powierz profesjonalistom organizację wczasów. Dzięki temu nie musisz martwić się znalezieniem noclegu, barierą językową czy też szukaniem atrakcji w okolicy. Marzysz o wakacjach bez stresu i niepewności? Sprawdź oferty wakacji do Bułgarii w ITACE. Wybierz cel podróży i zaplanuj niezapomniany urlop.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.